Ankara Kombi Ve Klima Arıza Bakım Servisi

Ankara Kombi Servisi

Ankara bölgesinin tüm merkez ilçelerinde kullanmakta olduğunuz kombi ve klimalarınızın markası ve modeli ne olursa olsun arıza bakım montaj işlemlerinin Göktuğ  Ankara Kombi Servisi olarak servis hizmetlerini sunmaktayız.

Doğalgaz ve su ile aynı anda çalışan kombilerimiz güvenlik emniyetleri tam olsa dahi bilinçsiz ellerde çok tehlikeli cihazlardır. Yıllık kombi bakımlarının düzenli olarak tavsiye edilmesinin en başta sebeplerinden biri olan güvenlik elemanlarının kontrolüdür. Bu kontroller MYK yetkisi ile belgelendirilmiş kimseler tarafından yapılması sizlerin daha güvenli ve konforlu olarak yaşamınızı idame ettirmenize yardımcı olacaktır.

Yaptıracağınız yıllık kombi bakımlarınızın kontrolleri sırasında ileride doğabilecek arızaların erken teşhis ile önüne geçebilecektir. Bu teşhisler yedek parça değişimlerinin önüne geçtiği gibi doğalgaz yakıt faturalarınızda gözle görülür bir yansıma olmaktadır.

“Marka ve Modeli Ne Olursa Olsun Kombi ve Klimalarınızın Sorunlarında Size Özel Çözümler Sunar….”

Ankara Klima Servisi

Ankara’da genel olarak yaz aylarında sadece ortam soğutması amacı ile kullanmakta olduğumuz klimalarımız bilinçsiz kullanımlarda hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Klimalar bulunduğu ortamdaki havayı sirküle ettiği için ortamda bulunan tozları devamlı hareket halinde bırakır. Bakımı yapılmayan klimalar bu süreyi daha tehlikeli hale getirir. Özellikle astım hastaları,çocuklar ve yaşlılar için daha fazla tehlike arzeden bu durum klimalarımızdaki bulunan filtrelerin tıkanması ile daha da vahim bir hale dönüşür. Klima bakımlarımızı yaptırmamızın gerekliliği hem maddi,hem sağlık acısından önem arz etmektedir.

Kullanmakta olduğumuz her cihaz gibi klimalarımızında bakıma ihtiyacı olduğu hem yedek parca ömrünün uzaması hem yakıt tasarrufu için gereklilik arz eder. Bakımsız cihazlar elektrik tüketimini fazla yaptıkları gibi zamanla aşınan yedek parcaların siz kullanıcıları maddi anlamda zarara uğratır.

Ankara Göktuğ Klima Arıza Bakım Servisi marka model farketmeksizin klimalarınızın arıza,bakım ve montaj işlemlerini garantili olarak yapmaktadır.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılmalıdır ?

Önemle belirtmemiz gereken başlıca konu hayati önem taşıyan kombilerimizi kulaktan duyma bilgiler ile bakım yapmaya çalışan şahıslara müdahale ettirmemektir. Günümüzde bir çok yerde rastaladığımız bizim sektörün çantacı diye tabir ettiği şahıslar kampanya adı altında siz Ankara kombi kullanıcılarının iyi niyetlerini suistimal ederek cihazlarınızda geri dönüşü olmayan hasarlara yol açmalarıdır. Kombi bakımları öyle dışarıdan görüldüğü gibi sadece toz alma işleminden ibaret değildir. Cihazın elbetteki bakım esnasında tozu alınmalıdır. Ancak konusunda uzman teknisyenlerin kontrollerini yapması gereken bir çok emniyet elemanı mevcuttur. Bu emniyet elemanları cihazınızın herhangi bir tehlike anında kendini otomatik olarak korumaya almasıyla ilgili olup sizlerin can güvenliği için yapılmış bir sistemdir. Bu emniyet elemanlarının kontrolleri işinin uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir. Ayrıca kombilerinizde doğabilecek tüm sorunlar önceden konusunda uzman teknisyenler tarafından bakım esnasında görülerek siz kullanıcıların bilgisi dahilinde onarımına gidilmektedir. Böylece cihazların yedek parça maliyetleri en asgari seviyeye indirilmiş olmaktadır.

Klima Bakımı Nasıl Yapılmalıdır ?

İnsan sağlığı için klima bakımlarının önemi azımsanmayacak kadar büyük yer kaplamaktadır. Özellikle çocuk,yaşlı ve astım hastalarının etkilendiği bakımsız klimaların ürettiği bakteriler hayatı olumsuz yönde etkilemektedir. Klima kullanıcılarının üzerine düşen sorumluluk en az haftada bir kere klimalarında bulunan filitrelerin temizliğini yapmaktır. Klimalarda bulunan ön kapak altındaki filtreler su ile yıkanarak kurutulduktan sonra aynı şekilde yerine takılmalıdır. Klima sistem olarak ortamdaki havayı sirküle ettiği için ortamdaki toz ve bakteriler filtrelerde yapışık kalmaktadır. Bakımı yapılmayan filtreler bu bakterileri ve tozları tekrar bulunduğu ortama gönderir. Böylelikle gözle göremediğimiz bu bakteriler çeşitli hastalıklara yol açar. Ayrıca tıkalı filtreler cihazı zorlayacağı için fazla enerji tüketimine yol açmaktadır. En az yılda iki defa yaptıracağınız klima bakımları siz kullanıcılara yakıt gideri en önemliside sağlık olarak geri dönecektir. Profesyonel bir klima bakımı istiyorsanız Göktuğ Ankara Kombi Klima Servisimizle irtibata geçebilirsiniz. Konusunda uzman teknisyen arkadaşlarımız belirtmiş olduğunuz adrese gelerek sorunlarınızı çözüme kavuşturacaktır.

Ankara Kombi Kart Tamiri

Kombilerimizin beyni olarak tabir edilen kombilerimize komut vermeye yarayan aynı zamanda kendi iç aksamının görevlerini tetikleyen elemana kart denilmektedir. Kombi kartlarımız yüksek voltaja maruz kalmadığı sürece kolay kolay arızaya yol açmamaktadır. Kombilerimizi yüksek voltajdan korumak için en güvenilir yöntem voltaj düzenleyici regülatör kullanmaktır. Kombi regülatörleri cihaza gelen voltajı düzenleyerek yüksek voltajın devreleri yakmasına engel olmaktadır. Göktuğ Ankara Kombi Klima Servisi olarak her marka kombilerinizin onarımlarını garantili olarak yapmaktayız.

Kombi Genleşme Tankı Değişimi

Kombiler kapalı devre çalışan cihazlardır. Sistemdeki ısınan su genleşerek barın yükselmesine sebep olur. Sistemdeki su ısınırken genleşme problemi yaşanmaması için devreye genleşme tankı adı verdiğimiz eleman devreye girer. Tankın içerisinde bulunan mebran esneyerek bu dengeyi sağlar. Ancak zamanla tankta bulunan mebran özelliğini yitirerek delinir. Bu delinme sonucu tank komple su ile dolduğu için kombinin genleşme olayını kontrol edemez. Bu durumda kombimizde bulunan emniyet amaclı üç bar emniyet ventili basınç yükseldiği için devreye girerek kendini açar. Emniyet ventilinin kendini açması ile doğal olarak kombimizin altından su akmaya başlar. Bu sorunun çözümü genleşme tankımızda bulunan azot gazının tamamlanması ile çözüme kavuşturulabilir. Ancak mebranda delinme var ise malesef tank değişimine gidilerek sorun çözülür. Genleşme tankı pres baskı olduğundan dolayı tamir şansı bulunmamaktadır.

Kombi Eşanjör Tamiri 

Kombilerimizde kullanım suyunun veya ısınma suyunun ısındığı bölüme verilen isim eşanjördür. Kombilerde iki çeşit eşanjör bulunmaktadır. Biri ana eşanjör diğeri ise yaprak eşanjördür. Ana eşanjör brülörün üzerinde yanma odasında bulunur. Bu eşanjörün görevi kombi kullanıcılarına sıcak su vermektir. Yanma odasındaki bu eşanjör zamana dayalı olarak delinme ve su akıtma gibi sorunlar çıkarabilir. Su akıntısının dışarıdan olması tamir şansının olması anlamına gelmektedir. Fakat kombide yaprak esanjör bulunmuyor ise cihaz hem kullanım suyunu hem ısınma suyunu aynı yerden yapıyor demektir. Genellikle karşılaştığımız bu sorunun malesef tamiri mümkün değildir. Kullanım suyu ile ısınma suyu karışmasından dolayı bar yükselmesi ve kombinin altından su akıtması görülür. Bu gibi durumlarda Ankara Kombi Servisi olarak tavsiyemiz eşanjörün değişimi yönünde olmaktadır.

Call Now Button(0312) 250 01 04